Nabídka kávy

Ručně filtrovaná káva

Moderní způsob přípravy takzvaně „pomalé kávy“. Čerstvě mletá káva (17g) je prolita vodou přes speciální dripperHario V-60. Tato velice náročná příprava vyžaduje dodržení zcela přesného postupu, a umožňuje získat z kávy velmi širokou škálu chutí. Kávu podáváme v konvičce o objemu 250ml, jedná se tedy o nápoj vhodný k delšímu vychutnávání nebo pro dva pijáky. Připravujeme výhradně vysoce kvalitní plantážní kávu. Nabídka je proměnlivá, vždy se však jedná o kávu s čistým původem (minimálně Fairtrade certifikát) z předních českých pražíren Mamacoffee a Doubleshot.

Mamacoffee (Fairtrade)

Mamacoffee je první pražírna Fairtrade kávy ve střední Evropě. Fairtrade představuje důstojný způsob obchodování s drobnými pěstiteli z rozvojových zemí.

Doubleshot (Káva z rukou farmáře)

Doubleshot je jméno české pražírny výběrové kávy, ale také označení pro skupinu opravdových milovníků kávy. Kávu nakupují přímo od farmářů, s nimiž udržují osobní kontakt, jezdí si ji osobně vybírat a testovat. Jedná se tudíž o ještě užší a čistší formu spolupráce než u Faitrade.

Nefiltrovaná káva

Káva vařená v džezvě

Džezva je speciální kovová nádobka tradičně používána k přípravě kávy v arabských zemích, ale také v Řecku či na Ukrajině. Káva se v džezvě nechá dvakrát zavařit, čímž vzniká velmi silný nápoj. Tento způsob přípravy umožňuje alespoň částečné oddělení logru. Používáme Faitrade kávu Mamamcoffee dle denní nabídky. Možnost přidání koření kardamomu (příplatek 5Kč).

Klasický "turek"

Káva zalitá v hrnku o velikosti dle vašeho výběru. Používáme Fairtrade kávu Mamacoffee dle denní nabídky.

Ledová káva ala Mandala

Ledová káva připravená z instantní kávy Fairtrade, sójového mléka, karamelu a okořeněná skořicí.