Nabídka bylinných čajů

Yerba Maté

Maté Green

Tradiční nápoj paraguayských indiánů. Výhonky cesmíny paraguayské (Yerba mate – llexparaguensis). Nálev příjemně natrpklé chuti, nepatrně kouřového aroma. Popíjí se tradičně z vydlabané dýně (kalabasy) kovovým brčkem zakončeným sítkem (bombillou).

Maté Ranchobo

Dvojnásobná dávka maté slazená karamelovým sirupem. Kofeinová a energetická bomba. Kalabasu možno na požádání vícekrát dolít vodou.

Maté Fly!

Dvojnásobná dávka maté přelitá silným nálevem zeleného čaje Gunpowder, slazená karamelovým sirupem.  Bum a lítáš. Kalabasu možno na požádání ještě jednou dolít nálevem čaje.

Rooibos

Rooibos

Jihoafrický keř Aspalathus linearit obsahující velké množství minerálů a stopových prvků. Rudý nálev přirozeně nasládlé, velmi osvěžující chuti s lehce medovým aroma. Má skvělé harmonizující účinky. Neobsahuje žádný kofein. Možnost přidání mléka (příplatek 7Kč) a medu (příplatek 7Kč).

Rooibos Green

Nefermentovaná podoba čaje Roibos s lehce citrusovým, svěže ovocně sladkokyselým aroma.

Rooibos Hot Chocolate

Červený rooibos ovoněný kakaem a kořením, nálev charakteristické, těžší, čokoládově kořeněné chuti. Složení: Rooibos, kakaový bob, zázvor, skořice, kardamom, pepř, kořen cikorky.

Bylinky

Heřmánek

Zmírňuje nadýmání, koliky a křeče trávicího traktu a žaludeční nevolnosti, dále při nachlazení, kašli, nespavosti, zánětu nadvarlat a močových cest, bolestivé menstruaci nebo jejích poruchách či vynechání, děložní křeči, návalech krve.

Meduňka

Zmírňuje a lehké střevní či žaludeční katary a nespavost. Uklidňuje bušení srdce, psychoneurózách, při kolikách, křečích břišních a pánevních orgánů, migréně, hysterii, bledničce či kožních vyrážkách. Meduňka povzbuzuje krevní oběh.

Máta

Při bolestivých křečích trávicího traktu a nadýmání, nemocech žaludku nervového původu, kolikách nebo při výskytu žlučových kaménků. Podporuje trávení, přispívá k odstraňování ekzémů.

Mateřídouška

Užíváme při chudokrevnost, chřipce, kašli, bronchiálním kataru, bolestivé menstruaci nebo chorobách močového měchýře. Reguluje vylučování moči, působí proti zácpě, u neurotických nebo zesláblých osob a je vhodná k posílení srdeční činnosti. 

Kopřiva

Má zásadní pročisťující účinky na krev, podporuje krvetvorbu, pomáhá při anémii nebo jiných těžkých chorobách krve. Používá se v období nedostatečné produkce mateřského mléka, u potíží s látkovou výměnou a trávením, větrech, zahlenění nebo potížích s vylučováním moči. Léčebných účinků kopřivy se využívá také při ekzémech, bolestech hlavy, revmatismu, dně, případně též při cukrovce.

Černý bez

Užíváme jako podpůrný prostředek při léčbě nachlazení, rýmy, kašle a horečky nebo u začínající chřipky. Připravujeme ke zmírnění zácpy nebo vysokého krevního tlaku, dále jako močopudný prostředek, při ledvinových chorobách, nemocech močového měchýře a ledvinových a močových kamenech.

Šalvěj

Významně omezuje pocení a uvolňuje křečovité stahy hladkého svalstva. Dále se používá při plicních nemocech, chorobách žlučníku, jater a ledvin, obrně, onemocněních míchy nebo žláz. Šalvěj zabraňuje záchvatům mrtvice, omezuje sekreci mléka, čistí krev, odvádí hleny z dechových orgánů a žaludku a také povzbuzuje chuť k jídlu.

Bylinné směsi

Dračí síla

Povzbuzující směs bylin. Nálev silnější, mírně kyselé chuti. Složení: ibišek, šípek, citrónová tráva, ženšen, rooibos, gunpowder.

Pro zdravý spánek

Podporuje zdravý a plnohodnotný spánek, hořké chuti. Složení: chmel, třezalka, meduňka, dobromysl, prvosenka.

Proti bolestem hlavy

Bylinná směs vhodná proti migrénám a při nízkém krevním tlaku. Složení: zelená čaj, kosatec, meduňka, dobromysl obecná, hluchavka, levandule, puškvorec, sedmikráska, list jahodníku.

Zklidňující

Směs bylin s detoxikačním a uklidňujícím účinkem vhodná v období zvýšené psychické námahy. Nálev velmi příjemné vůně a lehké chuti. Složení: puškvorcový kořen, dobromysl, meduňka, levandule.

Průduškový směs

Velmi účinná bylinná směs proti kašli a problémům s průduškami. Nálev hnědé barvy, příjemné chuti. Složení: jitrocel, černý bez, podběl, mateřídouška, tymián, konopice, yzop, divizna, petrklíč, proskurlík, plicník, třapatka, sléz.

Ayurvédské bylinné směsi

Vata tea

Vata podporuje tělesnou a duševní činnost, krevní oběh, nervový systém a dýchací soustavu. Přináší pocit uvolnění a relaxace. Příznivě působí při pravidelném užívání na celkový zdravotní stav a psychickou kondici u lidí s převahou některé z následujících charakteristik: jste štíhlejší postavy, trpíte chladem a zimou, máte suchou pokožku a nedostatečně prokrvené končetiny, jste aktivní, energičtí, pohotoví, impulsivní a plní života, rychle mluvíte a používáte gestikulace rukou, jste tvůrčí a vnímavý typ s dobrou intuicí, máte sklony k nerozhodnosti, nervozitě, úzkosti a trémě, může se u vás projevovat slabší vůle a krátkodobá paměť, dokážete vyvinout veliké pracovní nasazení, zažíváte napětí a nespavost v důsledku přepracování…

Pittatea

Pitta napomáhá lepšímu trávení a urychluje metabolismus, reguluje tělesnou teplotu, regeneruje pokožku a povzbuzuje mozkovou činnost. Přináší pocit uklidnění a vyrovnanosti. Čajová směs je vhodná pro lidi tohoto typu: osoba střední postavy, která nemá v oblibě horké léto a ostré slunce, snadno a rychle se potí, má mastnou, ruměnou až pihovatou pokožku, pragmatická a soutěživá povaha s bystrým úsudkem, pronikavým myšlením a pevnou vůlí, vůdčí typ přitahující pozornost, pod tlakem stresu přitom prchlivý, podrážděný a netrpělivý, zodpovědný organizátor, který se však dokáže lehce rozčílit a být nepříjemným kritikem.

Kaphatea

Kapha povzbuzení a osvěžení. Čaj příznivě působí při pravidelném užívání na celkový zdravotní stav a psychickou kondici, jste-li spíše silnější postavy, snadno přibíráte na váze, nefandíte vlhkému a deštivému počasí, máte hladkou a silnou pokožku, dále jste-li přátelský typ s mírnou a klidnou povahou, máte dobrou paměť,  a sklon k tvrdohlavému jednání, jste spolehlivý, trpělivý, vytrvalý a tolerantní, neradi měníte své zvyklosti a rádi setrváte na stejném místě, jste rozvážnější a pomalejší ve svých činnostech, máte dobrý smysl pro spolupráci.

Prana

Povzbuzující bylinná směs k posílení životní energie a duševních sil. Zingiberofficinale přispívá k posílení vitality a tělesné energie. Pomáhá dodávat energii při únavě. Pipernigrum posiluje nervový systém a podporuje psychickou rovnováhu. Inulahelenium má zklidňující a utišující vliv na krční obratle a respirační systém.

Brahmi

Čaj s legendární bylinou Brahmi zvanou „zázračný elixír života“. Podporuje mozkovou činnost. Osvěžuje mysl a povzbuzuje paměť. Posiluje schopnost soustředění a celkovou dbělost. Odstraňuje únavu a zvyšuje pozornost. 

Kalamegha

Velmi účinný čaj k celkovému pročištění a detoxikaci organismu. Andrographispaniculata příznivě působí na regeneraci a správnou činnost jater při jejich nadměrném zatížení. Eclipta alba podporuje zdravou funkci jater a imunitní systém.

Tulsi

Čaj s tradiční posvátnou bylinou Tulsi známou jako „bazalka svatá“, která má příznivý vliv na respirační systém a celkové uvolnění dýchacích cest. Glycyrrhizaglabra zklidňuje horní cesty dýchací a pomáhá pohodlně dýchat. Zingiberofficinale přispívá k přirozené obranyschopnosti orchanizmu.

Varuna

Příznivě působí na regeneraci a správnou činnost ledvin. Tribulusterrastris přispívá k celkovému pročištění močových cest a vylučovacího ústrojí. Tinosporacordifolia pomáhá udržovat bezproblémový močový systém.